Jak Banky v USA vydělávají Peníze

Banky přijímají vklady od spotřebitelů a podniků a platí úroky z některých účtů. Banky pak přijímají vklady a buď investují tyto prostředky do cenných papírů, nebo půjčují společnostem a spotřebitelům. Jelikož banky dostávají úroky ze svých úvěrů, jejich zisky se odvozují z rozpětí mezi sazbou, kterou platí za vklady, a sazbou, kterou získají nebo obdrží od dlužníků. Banky také získávají úrokové výnosy z investování jejich hotovosti do krátkodobých cenných papírů, jako jsou US Treasuries.

Banky však také získávat příjmy z příjmy z poplatků, které účtují za své produkty a služby, které patří správa majetku, poradenství, běžný účet poplatky, poplatky kontokorent, ATM poplatky, úroky a poplatky u kreditních karet.

Prvořadou činností banky je správa rozpětí mezi vklady, které platí spotřebitelům, a sazbou, kterou dostává z jejich úvěrů. Jinými slovy, pokud je úrok, který banka vydělává z úvěrů, vyšší než úrok, který platí z vkladů, vytváří příjem z úrokového rozpětí. Velikost tohoto rozpětí je hlavním určujícím faktorem zisku banky. I když se nebudeme ponořovat do toho, jak ceny jsou stanoveny na trhu, několika faktory se řídi sazby, včetně měnové politiky, stanovené Federální Rezervní Banky a výnosy z AMERICKÝCH státních Dluhopisů. 

ÚVOD